המקום

ישיבת התפוצות מקיימת פעילות בנושא תרבות יהודית, הישיבה היא כמובן מוסד ללא כוונות רווח. 

לישיבה רקורד מרשים של עשייה בתחום המוסיקה, החל מר' שלמה קרליבך ששימש כר''מ בישיבה ולהקת ישיבת התפוצות שפעלה בעיקר בסוף שנות ה-70. ולאורך השנים האחרונות בקיום אירועי מוסיקה שונים.

מי אנחנו

אלי דן, זמר יוצר, עובד בישיבת התפוצות בהר ציון סמוך לעיר העתיקה בירושלים. 

נתנאל לייפר, מבקר מוסיקה ותרבות באתר "כיפה", המסקר כבר שנים ארוכות את המוזיקה היהודית המקורית במקומות שונים. 

הרב עופר גיסין, רב ומרצה, מראשוני יזמי הרשת בארץ ומראשוני העוסקים בהרמת קרן המוזיקה היהודית המקורית. היה שותף בלייבל המוזיקה היהודית הראשון – מי"ם וכיום חלק ממערכת 'ליבא' – אתר תוכן תרבותי חברתי ברוח היהדות.

מטרות

הצורך במקום שיהיה בית למוסיקה יהודית, ברור. אין צורך להכביר במילים.

לכן אנחנו מקדמים את "מרכז מים - מוזיקה יהודית מקורית" באולם ייחודי שבמתחם שלנו, המיועד לאמנים יוצרים מכל הארץ ששואבים השראה ממקורות יהודיים. על פי התכנית יתקיימו בעזרת ה' מידי שבוע הופעות, וכבר פועלים במקום חדר חזרות ואולפן הקלטות במחירי עלות.

כמו כן, אנו מפתחים פרויקטים שיעצימו את הנוכחות של המוזיקה היהודית בתודעה הציבורית. 

בדרך זו נשתדל גם לתת במה לאמנים בתחילת דרכם, ולעודד יצירה יהודית מקורית חדשה, לצד המוכרת והאהובה.

 

איפה אתם בתמונה

בז'אנר המוסיקלי שבו אנו עוסקים, בו כמעט כל מאזין הוא גם יוצר בעצמו ברמה זו או אחרת, אנו מעוניינים ליצור מאגר של יוצרים מאזינים גדול ככל האפשר על מנת שלכולם יתאפשר להיחשף לשפע היצירה היהודית, שפעמים רבות נדחק לשוליים. כדי שנוכל לעדכן אתכם באירועים חדשים ובהתפתחויות חשובות, נשמח אם תשתפו איתנו פרטים ליצירת קשר, כגון אימייל או פלאפון. 

בשלבים ראשוניים אלו אנו זקוקים לכל עזרה אפשרית, החל מתמיכה לוגיסטית, עבור בהפנייתנו לגורמים שעלולים לתמוך, וכלה ברעיונות מועילים לטובת העניין.

תודה לכם! ובהצלחה לכולנו!